DEMİRKÖY ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ​
 

Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü 03/04/1944 yılında kurulmuştur. Başlangıçtan itibaren İşletme Müdürlüğü Merkezi Kırklareli İli, Demirköy İlçesindedir.
 
Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, Kırklareli İli sınırları içindeki Demirköy İlçesinde kurulmuştur. Kuzeyinde Bulgaristan ile sınır oluşturan Mutlu dere, güneyinde Vize Orman İşletme Müdürlüğü, doğusunda Karadeniz ve batısında Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü bulunmaktadır.
İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne yaklaşık 220 Km. mesafededir. İşletme Müdürlüğüne bağlı 13 şeflik vardır. Bunlar; Akbay, Bulanıkdere, Çakmaktepe, Demirköy, Dupnisa, İğneada, İncesırt, İstihkamtepe, Kadınkule, Kurudere, Karacadağ, Macara ve Sivrikulübeler  Orman İşletme Şeflikleridir. Demirköy, İstihkamtepe, İncesırt ve Karacadağ İşletme Şeflikleri kuruluşu İşletme merkezinde, Kadınkule, Çakmaktepe, Kurudere ve Sivrikulübeler İşletme Şeflikleri Demirköy Merkezinde Örnek İşletme Yerleşkesinde, İğneada ve Macara İşletme Şeflikleri ise İğneada Beldesinde İşletmemiz çatısı altında hizmet vermektedir.
İşletme Müdürlüğünün sorumluluk sahası içinde; 15 adet 31. Madde köyü ve 1 adet 32. Madde kapsamında belde ile 1 adet ilçe olmak üzere toplam 16 adet yerleşim birimi mevcuttur.

Topografik Yapısı:  Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü Ülkemizin 27º46´24´´ Doğu boylamı, 41º49´26´´ Kuzey enleminde ve Y–564277, X–4630647 koordinatlarında yer almaktadır. İşletme Müdürlüğü Merkezinin bulunduğu Demirköy İlçesi Trakya Bölgesinin en dağlık ve engebeli kısmında kalmakta olup Trakya’nın en yüksek yeri olan Mahyadağ tepe (1031m) ile en yüksek noktasına ulaşır.
 
Demirköy İlçesi Batı Karadeniz İklim bölgesinde yer alır ve bu iklimin özelliklerini taşır. Kışlar ılıman, yazlar serin geçmektedir. En sıcak aylar Temmuz –Ağustos en soğuk aylar Aralık-Ocak’tır.

Personel durumu: İşletme Müdürlüğü merkezinde 8 adet İşletme Şefliği, Demirköy ilçe merkezinde bulunup, Demirköy ilçesi merkezi dışında (İğneada) 2 adet müstakil şeflik bulunmaktadır.​​​​