29.12.2017
ATATÜRK ARBORETUMU GİRİŞ FİYATLARI

01.01.2018 tarihi itibariyle Atatürk Arboretum ziyaretçi giriş, fotoğraf çekimi ile film, reklam vb. çekim ücretleri değişmiştir.

 • Film, Reklam ve benzeri her türlü video içerikli çekimler 
  7500 TL + KDV
 • Fotoğraf, Katalog ve benzeri profesyonel fotoğraf çekimleri 
   4500 TL + KDV
 • Gelin, Nişan, Sünnet Çocuğu  400 TL + KDV

Not: Gelin, Nişan, Sünnet Çocuğu vb. çekimler günlük 10 adet ile sınırlı olup (0212 226 19 29) numaralı telefondan randevu alınarak  çekim yapılması gerekmektedir. Ziyaretçilerin mağduriyet yaşamamaları için bu hususa önem vermelerini rica ederiz.

 • Hafta içi, öğrenci girişleri 2,50 TL, diğer ziyaretçiler için 
  7,50 TL dir.
 • Hafta sonu ve resmi tatiller için, öğrenci girişleri 7,50 TL, diğer ziyaretçiler için 20 TLdir.

Atatürk Arboretumu Pazartesi günleri ile 1 Ocak yılbaşı günü ve dini bayramların 1. günleri ziyarete kapalıdır.

Yoğun ziyaretçi baskısı nedeniyle saat 17.00’den sonra içeriye yeni ziyaretçi alınmamakta ve içeride bulunan ziyaretçilerin gün batımına kadar içeriden çıkarılmaktadır.,

21 Mart Dünya Ormancılık gününde tüm vatandaşlar için girişlerin ücretsizdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında tüm ilkokul öğrencilerine ve yanındaki bir refakatçisine ücretsizdir.

Atatürk Arboretumunun giderek artan ziyaretçi sayısı göz önünde bulundurularak her türlü yiyecek (çocuk maması hariç), alkollü ve alkolsüz içecek (su hariç), evcil hayvan, tripot, bisiklet, top, uçurtma, balon, konfeti, enstrüman, spor aleti, profesyonel fotoğraf çekimine konu olabilecek her türlü aksesuar ve çekim malzemeleri (gelin tacı, sepet, balon, örtü vb.), yedek kıyafetlerin içeriye alınmaması ve ücretli fotoğraf çekimi dışında ziyaretçilerin düğün, nişan elbiseleri ile içeriye alınmamasına ve diğer açık alanlarda oynanabilen oyun ve oyuncakların Atatürk Arboretumuna sokulması yasaktır..

Atatürk Arboretumunda kaçak ticari çekimlerin engellenmesi amacıyla, katalog çekimleri için kullanılabilen her türlü kostüm ve çekim malzemelerinin içeriye alınmaması, havadan video ve fotoğraf çekimi yapabilen uzaktan kumandalı multirotor türlerinin (Drone, tricopter, quadcopter, hexacopter, octocopter vb…) sokulması yasaktır.

 ​


Yazdır