12.10.2020
Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, Bölge Edirne Uzunköprü Gelir Getirici Tür Ağaçlandırma Sahalarında İncelemelerde Bulundu

Orman Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, Bölge Müdür Yardımcımız Erdal Şahan ile birlikte Edirne Orman İşletme Müdürlüğü, Uzunköprü Orman İşletme Şefliği özel ağaçlandırma sahaları ile gelir getirici tür ağaçlandırma sahalarında incelemelerde bulundu.

Bölge Müdürümüzü karşılayan Süleymaniye Köyü Muhtarı Muharrem Taşkın, Köy Tüzel Kişiliğine ait ceviz ağaçlandırmaları ile ilgili bilgi verdi. “2014 yılında dikimi gerçekleştirilen ve aşılı 1600 adet ceviz ağacının bulunduğu sahadan bu yıl 25 ton ceviz hasat etmeyi planladıklarını” söyleyen Köy Muhtarı, köylerindeki “Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmalarının başarı hikâyesini anlattı ve orman teşkilatımıza teşekkür etti. Orman İşletme Müdürü İhsan Ceylan, Süleymaniye köylülerinin gayretli ve başarılı çalışmaları nedeniyle, projenin devamı olarak 2020 yılında 250 dekar alanda aşılı ceviz fidanı dikimi yapılacağını ifade etti.

Bölge Müdürümüz daha sonra Uzunköprü Orman İşletme Şefliği Süleymaniye Yangın Gözetleme Kulesini ziyaret ederek yangın ilk müdahale ekibini denetledi, kulenin teknik donanımı, görüş alanları ve ekip binasının fiziki konumu ile ilgili bilgi aldı.

 

 


Yazdır