12.10.2020
Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin Akbey Tarım Ürünleri Gıda Şirketini Ziyaret Etti

Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, Edirne İşletme Müdürlüğümüz, Uzunköprü Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde, Sipahiköy’de bulunan ve ülkemizin en modern ilk 5 tesisi arasında gösterilen Akbey Tarım Ürünleri Gıda Şirketini ziyaret etti.
Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin,  Bölge Müdür Yardımcımız Erdal Şahan ve Edirne İşletme Müdürümüz İhsan Ceylan’ı Akbey Tarım Ürünleri Gıda Şirketinin temsilcisi Hakkı Akhan karşıladı,  tesisleri gezdirerek çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Firma temsilcisi, 2012 yılında tahsis edilen 1260 dekarlık bozuk orman arazisini aşılı ceviz fidanları ile ağaçlandırdıklarını,  bu arazi üzerinde ceviz yıkama, kurutma ve paketleme ünitelerini ihtiva eden modern tesisler kurduklarını ve hayata geçirdiklerini söyledi.  
Firma Temsilcisi Hakkı Akhan;“Akbey Tarım Ürünleri tarafından 2013 yılında ağaçlandırdığımız sahadan bu yıl 200 ton ceviz verimi bekliyoruz, cevizleri yurt dışından getirilen silkme ve toplama makineleri ile el değmeden topluyoruz, toplanan ürünün yıkama, soyma ve kurutma ünitelerinde işleme tabi tutuyor, hızlı ve pratik olarak piyasaya sunulmasını temin ediyoruz. Sipahiköy’de ikamet eden 17 kişilik bir işçi grubunu 12 ay boyunca istihdam ediyoruz, işlerin yoğun zamanında daha fazla sayıda yaklaşık 80 kişiye istihdam sağlıyoruz,” dedi.
Orman Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, ülkemizde ve bölgemizde böylesine modern ve başarılı bir tesis görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  bozuk orman arazilerinin özel ağaçlandırma sahası olarak kullanılmasının ne kadar doğru bir karar olduğunun altını çizdi,  ülke ekonomisine sağladıkları katkı ve çevre köylerde yarattığı istihdam nedeniyle Akbey Tarım Ürünlerine teşekkür etti.
 

Yazdır