11.11.2020
Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes

 

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan' ın tensipleri ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle ilan edilen "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü"  Bölge Müdürlüğümüzde kutlandı.
Bölge Müdürlüğümüz, İstanbul Orman İşletme Müdürlüğü, Arnavutköy İşletme Şefliği, Tayakadın Mevkiindeki ağaçlandırma törenine İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Orman Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ile İl Jandarma Komutanlığı, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcileri, Basın mensupları, Orman Bölge Müdürlüğümüz personeli ile öğrenciler katıldı.
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü töreninde Bölge Müdürümüz  Yusuf Şahin günün anlam ve önemini belirten bir konuşmasının ardından, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya: ”Daha yeşil bir İstanbul için davetimize koştunuz, geleceğe nefes verdiniz,  Sayın  Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu yıl ikincisini kutladığımız bu gün , 81 il ve 922 ilçede aynı anda milyonlarca fidanı toprakla buluşturuyor, bu gün fidan yarın nefes diyoruz. Bu gün burada daha yeşil bir gelecek için irademizi tekrarlıyor ve yeşil bir gelecek için büyük bir adım atıyoruz. Başta İstanbul Orman Bölge Müdürümüz olmak üzere bu etkinlikte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Tören konuşmalarının ardından İstanbul Valimiz ve Bölge Müdürümüz ile katılımcılar tarafından ağaçlandırma alanında fidanlar toprakla buluşturuldu.
 
 
 

Yazdır