23.04.2021
Odun Dışı Ürün Ve Hizmetler Daire Başkanımız Büyükada Ekoturizm Alanını Ziyaret Etti
 
Bölge Müdürlüğümüz, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Adalar İşletme Şefliği görev alanında bulunan Büyükada için hazırlanan “Ekoturizm Projesi “ tamamlanarak faaliyete geçti.

Genel Müdürlüğümüz, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Özgür Balcı Ekoturizm Projesini incelemek ve tanıtımını yapmak amacıyla Büyükada’yı ziyaret etti.

Daire Başkanımızı ve Ekoturizm Şube Müdürü Alper Akgün’ü, Bölge Müdür Yardımcımız İlyas Özdemir, ODÜH Şube Müdürü Mahmut Ferhatoğlu, OZM Şube Müdürü Ahmet Yasin Çelen, Kanlıca İşletme Müdürü Erdinç Kurt, Adalar İşletme Şefi Suzan Çelik karşıladı, “Büyükada Ekoturizm Alanı” ile ilgili bilgiler verdi.

Büyükada Ekoturizm Alanında 5,5 km uzunluğunda “Doğa Yürüyüş Parkuru” ile 5,8 km uzunluğunda “Bisiklet Parkuru”  güzergâhları üzerinde bilgilendirme panosu, manzara seyir terasları, yağmur barınakları, yönlendirme tabelaları ve ara mesafe tabelaları bulunmaktadır.

Halkımızın doğa ile iç içe zaman geçirmesini ve ekosistem bütünlüğü içinde yer alan bitki ve hayvan türlerinin tanıtımını hedefleyen, 22 Nisan günü gerçekleştirilen projenin tanıtımında katılımcılar ile birlikte fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

 

 

 
 
 

Yazdır