27.04.2021
Üretimde Barkot Uygulamasına Başlandı
 

Orman Genel Müdürlüğümüzün üretimde Barkod uygulamasına geçilmesi yönündeki talimatlarıyla Bölge Müdürlüğümüzde pilot uygulamalara başlanmıştır.

Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğümüzde gerçekleşen Barkod uygulamasına Bölge Müdür Yardımcımız Erdal Şahan, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürümüz Nüfer Yavuz, İstanbul Orman İşletme Müdürümüz Veli Altuntaş, Bahçeköy Orman İşletme Müdürümüz Fatih Altınordu ile İşletme Şefleri katıldı.

Bölge Müdürlüğümüze bağlı 10 İşletme Müdürlüğünün en az bir şefliği olmak üzere belirlenen İşletme Şefliklerinde Barkod uygulamasına başlamak üzere gerekli uygulama ve eğitimler verilmektedir. Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğümüzde pilot uygulama olarak 2020 yılında Barkod uygulaması yapılmış ve içinde bulunduğumuz 2021 yılında da uygulamaya devam edilmektedir.

Barkod uygulaması ile

-Üretim aşamasında, maktadan damga ve son depoya kadar, istifleme dâhil pratik ve sağlıklı kayıt ve izleme sistemi oluşturulması,

-Uyguladığımız geleneksel uygulamalara göre daha ekonomik bir model arayışı,

-Söz konusu uygulama ile maliyet açısından ilave bir artış gelse de, modelin getirdiği avantajlar açısından sürdürülebilir olup olmadığı,

-Bu model ile ürünün tüketiciye ulaşıncaya kadar izleme ve sertifikasyon zincirci oluşturulmasında ortaya koyduğu katkı gibi birçok konuda sağlayacağı kolaylıklar ve zorluklarla ilgili sonuçlar görülecektir.

 

Yazdır