03.06.2021
Ağaçlandırma, Fidanlık ve Toprak Muhafaza Eğitimi Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğünde Yapıldı

Genel Müdürlüğümüz 2021 Yılı Eğitim Programı kapsamında ‘’Sözleşmeli Orman Mühendisleri Mesleki Eğitim Programı’nın Bölge Müdürlüğümüzde planlanan bölümü 31 Mayıs – 1 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğün Ağaçlandırma, Fidanlık ve Tohum İşleri ile Toprak Muhafaza ve Havza Islahı Dairesi Başkanlıklarına ait 2 günlük eğitim Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü ev sahipliğinde yapıldı; Kırklareli ili ağaçlandırma çalışmaları ile Lüleburgaz Fidanlık Müdürlüğü fidan üretimi faaliyetleri yerinde tanıtıldı.

Genel Müdürlüğümüzden Daire Başkan Yardımcısı Sibel Demirtaş, Müfettiş Mustafa Korucu ve Müfettiş Alpaslan Altındaş’ın eğitici olarak katıldığı eğitime Bölge Müdürlüğümüz adına Bölge Müdür Yardımcısı M. Şakir Güneri, Ağaçlandırma Şube Müdürü Talip Kavlak ile Kırklareli Orman İşletme Müdürü Önder Terzi ve Fidanlık Müdürü Ahmet Serdar Onat eşlik etti.

Bölge Müdürlüğümüzde geçtiğimiz yıl göreve başlayan sözleşmeli 27 orman mühendisinin katıldığı eğitimde arazi çalışmaları yerinde uygulamalı olarak tamamlandı.


Yazdır