23.03.2022
Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Öğrencilerle Buluştu


21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Bölge Müdürlüğümüzce Sarıyer Şehit Uğur Taşçı İlköğretim Okulunda bir etkinlik düzenlendi.

 Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey'in teşrifleri ile gerçekleşen etkinliğe, Sarıyer Kaymakamı Sayın Mehmet Özer, Genel Müdürlük Basın Müşaviri Mümin Döngez, Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, Bölge Müdürlüğümüz personeli,  öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlik kapsamında öğrencilerimize ağaç ve doğa sevgisini aşılamak için Çat Kapı Orman Tiyatrosu tarafından yapılan gösteriyi öğrencilerle birlikte izleyen Genel Müdürümüz, çocuklara çeşitli hediyeler verdi, öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.

Törenin ardından basın mensupları ile bir araya gelen Genel Müdürümüz, orman haftası çerçevesinde yapılan etkinliklerle ilgili olarak, “18 Bölge Müdürlüğümüze bağlı 29 ilimizde bulunan ilköğretim okullarında başlatılan Çat Kapı Orman Tiyatrosu ile öğrencilerimize orman teşkilatımızı ve ormancılık faaliyetlerimizi tanıtmak, orman yangınlarına ve yangınların çıkış nedenlerine dikkat çekmek, Alo 112 'yi öğretmek, çevre bilincini geliştirmeyi, orman ekosisteminde bulunan canlıları tanıtmayı hedefledik" dedi.

Öğrenciler tarafından ilgi ile karşılanan Çat Kapı Orman Tiyatrosu etkinlikleri, Bölge Müdürlüğümüz genelindeki ilköğretim okullarında devam edecek.

 Yazdır