23.03.2022
Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ATV Televizyonu Kahvaltı Haberlerine Konuk Oldu


Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey 21 Mart Ormancılık Günü ve Haftası nedeniyle bir dizi etkinliği gerçekleştirmek üzere Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

ATV Kahvaltı Haberlerinden Hilal Babacan'a konuk olan Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey,  21 – 26 Mart Ormancılık Haftası etkinlikleri hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz yıl meydana gelen orman yangınları sonrasında yapılan rehabilitasyon çalışmalarına ve yangınlara karşı alınan önlemlere de değinen Genel Müdürümüz, “Geçen yıl orman yangınlarında zarar gören alanların %70'i rehabilite edildi. Geri kalanını da 2022 yılı sonuna kadar yeşertmiş olacağız. Ayrıca orman yangınları ile mücadelede 2022 yılında hem kara hem de hava unsurlarımızı güçlendirerek, çeşitli tipte 20 uçak, 55 helikopter ve 8 İHA'nın yanı sıra, yeni işçi, memur ve teknik elemanlarla gücümüze güç katacağız. Şu an için 80 bin olan orman yangın gönüllülerimiz ve Adalet Bakanlığı ile imzalana protokol çerçevesinde yangınlarda çalışacak hükümlülerle birlikte orman yangınları ile etkili bir mücadele yürüteceğiz." dedi.

Kahvaltı Haberleri'nin ardından Atatürk Arboretumu'nda basın kuruluşları ile bir araya gelen Genel Müdürümüz, yürütülen ormancılık faaliyetlerine ilişkin basın mensuplarının sorularını cevapladı.

​ Yazdır