Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
04.11.2019
Bir Kitap, Bir Fidan

38' kez düzenlenen İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı TÜYAP Fuar Merkezinde başladı.
İstanbul Uluslararası Kitap fuarında kurulan standımızda Orman Genel Müdürlüğümüz faaliyetleri konusunda halklı bilinçlendirmek üzere hazırlanan dergi, kitap ve broşürler ziyaretçi ve katılımcılara takdim edildi.
Fuarın açılışına, Kültür ve Turizm Fuarı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı, Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürümüz Canan Yeşil, İstanbul Orman İşletme Müdürümüz Veli Altuntaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Fuarın açılış töreninde bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kitapta KDV oranlarının sıfırlandığını hatırlatarak, "Bu gelişmelerin yayıncılık sektöründe memnuniyet ile karşılanması ve sektöre canlılık katması bizleri mutlu etmektedir. Kıymetli misafirlerimiz,  hem ülkemizin kültürel katkılarına katkıda bulunması hem de yayıncılık sektörünün daha da canlanması için okuma kültürünün gelişmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirmekteyiz” dedi.
Yerli ve yabancı okuyucuların merakla akın ettiği fuarda Orman Genel Müdürlüğümüz adına kurulan standımızdan kitap alan ziyaretçilere fıstıkçamı, ceviz, ligustrum, ladin, göknar  gibi fidanların hediye edilmesi renkli görüntülere sahne oldu.
 

Yazdır