Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
05.11.2019
Çin Halk Cumhuriyeti Ormancılık Heyeti Bölge Müdürlüğümüzde

Çin Halk Cumhuriyetinden bir grup heyet, iki ülke arasındaki ormancılık faaliyetleri hakkında bilgi alışverişi ve bir dizi incelemeler yapmak üzere İstanbul Orman Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

Çinli Heyetini makamında kabul eden Bölge Müdürümüz Recep Ateş konuklarına Bölge Müdürlüğümüzün yönetim şeması, sorumluluk sahası hakkında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul illeri) ve İstanbul Ormanlarındaki ağaç türleri, yapılan ağaçlandırma çalışmaları ve yangınla mücadele konularında bilgi verdi.
Çin ormancılık heyeti ülkelerindeki Orman Bakanlığının kuruluş ve idari şeması, ormanlık alan durumu, ağaç türleri ve yapılan ağaçlandırma çalışmaları hakkında Bölge Müdürümüzde bilgiler verdiler.
 Daha sonra Bölge Müdürümüz iki ülke arasındaki ormancılık adına yapılan çalışmaları destekleme bu çalışmaları yapan kurumlar arasındaki iş birliğinin gelişmesine katkıda bulunmak için bu gibi teknik gezilerin önemini belirterek konuklarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Karşılıklı hediye alışverişi ve çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Çinli Heyet İstanbul gibi nüfus yoğunluğu fazla olan bir metropolde ormanlık alan miktarı, ağaç türleri ve yapılan ağaçlandırma çalışmalarını başarılı bulduklarını söyleyerek gördükleri ilgi karşısında Bölge Müdürümüze teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladılar.
 

Yazdır