Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
15.11.2019
Yeşil'e Dair Her Şey Flower Show Fuarı'nda

Avrasya’nın en etkin ve verimli bitki ve peyzaj fuarı “Eurasia Plant Fair/Flower Show”, “Uluslararası İstanbul Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayicileri İhtisas Fuarı” TÜYAP'ta kapılarını açtı. 

11. kez düzenlenen Flower Show Türkiye Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarı’na 20 farklı ülkeden 300’den fazla katılımcı yer alıyor. Orman Genel Müdürlüğümüz de Fidanlık Müdürlüklerinin tanıtıldığı bir stantla fuardaki yerini aldı.  Avrasya'nın en büyük ihtisas fuarında profesyonel ihtiyaç sahipleri kadar, müstakil konut sahipleri de villalar ve siteler için bahçe tasarımı, peyzaj uygulaması, bakım hizmeti ve süs bitkileri ile ilgili ürün ve hizmetleri bir arada bulabilecek.
Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Bölge Müdür Yardımcımız Erdal Şahan, Ağaçlandırma Şube Müdürümüz Talip Kavlak,  İstanbul Fidanlık Müdürü Nejdet Balcı, Lüleburgaz Orman Fidanlık Müdürü Hikmet İhtiyar ile birlikte stantları gezerek sektörün nabzını tuttular.
Orman Genel Müdürlüğümüze bağlı Fidanlık Müdürlüklerinden de personelimizin ziyaret ederek sektör hakkında bilgi alacağı fuarda ayrıca belediyeler, sivil ve askeri tüm kamu kurumlarının, peyzaj  projeleri için, ihtiyaç duyulabileceği her tür bitki, ekipman tedarikçilerinin yanı sıra, proje ve uygulama firmaları da yer alıyor.
Orman Bölge Müdürümüz Recep Ateş fuar ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Süs bitkileri sektörü, dışarıdan bakıldığında çoğu kimsenin yakından tanımadığı bir sektör ama her geçen gün isminden biraz daha söz ettiren, çok büyük alanlarda üretimin yapıldığı dev bir ticari alan, Orman Genel Müdürlüğümüz 28 Fidanlık Müdürlüğü ile güçlü bir üretime sahiptir” dedi.
Bölge Müdürümüz; Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı Lüleburgaz Fidanlık Müdürlüğü ve İstanbul Fidanlık Müdürlüklerinin bulunduğunu söyleyerek, dünyanın en büyük megakentlerinden biri  olan İstanbul’da da 3 fidanlık şefliğinin olduğunu belirterek ;  “Bahçeköy, Çobançeşme ve Göktürk Fidanlık Şefliklerinde İstanbul ve yakın çevresinin ağaçlandırma çalışmalarına destek veriyoruz, kamusal alanlara ücretsiz fidan sağlıyoruz ve ayrıca park, bahçe ve çevre düzenlemesinde kullanılacak fidanlar ve süs bitkileri yetiştiriyoruz” dedi.
Uluslararası İstanbul Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayicileri İhtisas Fuarı” 14 -16 Kasım 2019 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak…

Yazdır