Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19.11.2019
Fransız Ormancılık Heyeti Bölge Müdürlüğümüzde
“Ulusal Orman Envanteri Geliştirme “ kapsamında, AFD-ONF işbirliği ve desteği ile yürütülen projenin uzmanları ve Genel Müdürlüğümüz OİP Dairesi Başkanlığından görevli teknik heyet ile birlikte Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Fransız ormancı heyeti teknik bilgi alışverişi yapmak, pilot saha seçimi, bilgi ve tecrübelerin paylaşılması amacıyla Bölge Müdürlüğümüz Trakya ve İstanbul  İşletme müdürlükleri ormanlarında incelemelerde bulundular.
 Bölge Müdürümüz Recep Ateş; Fransız heyetini Bölge Müdürlüğümüzde ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek, ”ormancılık tarihine baktığımızda özellikle ormancılık eğitiminde ilk olarak Fransız Ormancılar ile işbirliği yapıldığını ifade ederek;” Fransa ve Türkiye arasındaki teknik işbirliği ve dostluğun gelişmesine yönelik çabaları destekliyoruz, kurumlar arasında iletişimiz gelişmesi için çalışıyoruz, yaşanabilir bir dünya için ormanların korunması ve sürdürülebilir yönetimine çok önem veriyoruz” dedi.
Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı’yı ziyaret eden heyet, ardından Demirköy Orman İşletme Müdürlüğüne geçerek, doğal yapraklı ve iğneli ormanları gezerek incelemelerde bulundular. Fransız heyeti daha sonra Edirne Orman İşletme Müdürlüğü Meriç kavak ve özel ceviz ağaçlandırma sahalarını gezerek, Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğü Malkara Helvatepe yangın gözetleme kulesi ile Şarköy Gaziköy ağaçlandırma sahalarındaki incelemelerini tamamladı.
Heyet Belgrat Ormanları, Atatürk Arboretumu’nu ziyaretlerinin ardından kültür gezi sonrasında teşekkür ederek İstanbul’dan ayrıldı.

Yazdır