Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.11.2019
Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün “8. Olağan Teknik Kurul Toplantısı” Yapıldı.

Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün “8. Olağan Teknik Kurul Toplantısı”  Bölge Müdürlüğümüz  Konferans salonunda başladı.
8. Olağan Teknik Kurul’a, Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Balıkesir Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı, Bölge Müdür Yardımcımız İlyas Özdemir,  Doğa ve Koruma Milli Parklar 1. Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Ceyhan, Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, Doğu Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Hülya Turna, Şube ve İşletme Müdürlerimiz ile teknik personelimiz katıldı.
Toplantının açılışında Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, tamamlanan ve devam eden araştırma projelerini anlatan bir sunum yaptı.
Özdemir konuşmasında; “Müdürlük olarak Marmara Bölgesinin ormancılık sorunlarına çözüm üretmek, ormancılık uygulamalarına yönelik yeni bilgi, yöntem ve teknolojileri kazandırmak amacıyla araştırma projeleri yapıyoruz, 2018 yılında 10 adet projemiz sonuçlanmıştır, 30 projemiz devam etmektedir.
Ar-Ge çalışmalarımızın başarıya ulaşması için görev alanımız içinde bulunan orman bölge müdürlüklerimiz ile karşılıklı görüş alışverişi içerisinde olmamız önem arz etmektedir, bu minvalde şahsım ve enstitü çalışanlarımız adına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne ve Çanakkale, Bursa ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüklerimize bizlere vermiş oldukları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve bu toplantının teşkilatımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Bölge Müdür Yardımcımız İlyas Özdemir; Araştırma Müdürlüklerimizin teşkilatımızın belki göz önünde olmayan, ama bir karınca misali çalışan, araştırıp en doğruyu bulmayı kendine hedef edinmiş birimleri olduğunu belirterek; meslektaşlarımıza teşkilatımız adına teşekkür eder, çalışmaların hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
 “Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün 8. Olağan Teknik Kurul” toplantısı proje lideri ve yürütücüsü araştırmacıların hazırlamış oldukları proje sunumları ve karşılıklı görüş alışverişiyle devam ett.
 

Yazdır