Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
31.12.2019
Fidan Dik Orman Olsun, Yaşanacak Yurdun Olsun

2020 yılına girerken, Orman Genel Müdürlüğümüzce “Ağaç Kesme Fidan Dik” "Fidan Dik Orman Olsun, Yaşanacak Yurdun Olsun" sloganları ile başlatılan kampanya kapsamında, Orman Bölge Müdürlüğümüzce Şişli Cevahir AVM'nin girişindeki alanda fidan dağıtımı yapıldı. 
 Bölge Müdürümüz Recep Ateş’in katılımıyla 31 Aralık günü gerçekleşen etkinliğe, Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Canan Yeşil, İstanbul Orman İşletme Müdürü Veli Altuntaş, İstanbul Orman İşletme Şefi Sultan Nebati katıldı;  vatandaşlarımıza ücretsiz fıstık çamı ile orman bitki çayı hediye edildi.
Bölge Müdürümüz Recep Ateş “ ‘Fidan Dik Orman Olsun, Yaşanacak Yurdun Olsun’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında,  Bölge Müdürlüğümüzün 10 işletme müdürlüğünde, her bir işletme müdürlüğünde 2020 adet olmak üzere ücretsiz fidan dağıtıyoruz, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki meydanlarda Servi, Mazı ve Fıstık Çamı fidanlarını toprakla buluşturmaları için vatandaşlarımıza takdim ediyoruz” dedi.
Bölge Müdürümüz, vatandaşlarımıza yeni yılda fidan dikerek daha yeşil bir Türkiye idealine katkıda bulundukları için teşekkür etti. Ateş; “yeni bir yıl yaklaşıyor,  aileleriniz ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yıla başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızın aynı güzellikte geçmesini diliyoruz ”dedi.
Standımıza yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımız, yılbaşı kutlaması için ağaç kesmek yerine fidan dikmenin daha doğru olacağı mesajı ile ücretsiz fidan dağıtımı yapan Orman Genel Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Yazdır