Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
26.01.2020
9. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali Yapıldı

Dünyanın önde gelen arıcılık ve bal etkinliklerinden olan, bal ve arıcılığa dair üretici, imalatçı, akademisyen,  tüketici ve sanayicilerin buluştuğu “9. Apicenter İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali”, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde yapıldı.
24-26 Ocak 2020 tarihleri arasında devam eden Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali açılışına Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürümüz Canan Yeşil, İstanbul Bal Üreticileri Birliği Kurucu Başkanı Yalçın Sezer ile sektör temsilcileri katıldı.
Festival açılış konuşmasında İstanbul Bal Üreticileri Birliği Kurucu Başkanı Yalçın Sezer, yıllık Bal üretimi 110 bin ton olan Türkiye'nin bu alanda dünya ikincisi olduğunu belirterek, "Yanlış ilaçlama, bilinçsiz arıcılık gibi nedenlerle potansiyelimizin kat kat altındayız; bilinçli arıcılıkla bu alandaki potansiyelimizi doğru kullanırsak yıllık üretimimizi rahat bir şekilde 250-300 bin tona ulaştırabiliriz; bu hayal değil." dedi.
Stadımızı ziyaret eden Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Genel Müdürlüğümüzün Bal Ormanları ile ilgili faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Festival süresince katılımcılar ve ziyaretçilerden yana yoğun ilgi gören standımızdan vatandaşlarımıza ücretsiz fıstık çamı, biberiye ve lâvantin fidanı ile orman kokteyli bitki çayı dağıtıldı.
 

Yazdır