Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.01.2020
Time Out İstanbul’dan Atatürk Arboretumu’na Ödül

Time Out İstanbul’un heyecanla beklenen global projesi “Love İstanbul” ödülleri, Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Her ilçenin en sevilen kategori liderleri şeref tablosunda yer alırken; gece boyunca her kategorinin şehir genelinde lider 10 adet mekânına da ödül takdim edildi.

Time Out İstanbul yazarları, okuyucuları, semt elçileri, mahalle sakinleri ve mekân sahiplerinin katkılarıyla hazırlanan ve 39 ilçenin en sevilen dükkan, sanat-kültür-etkinlik,  aile-keyif-spor ile kent simgeleri ve yeme-içme mekanları kategorilerinde yapılan yarışma sonucunda “Keyif, Aile ve Spor Mekanı” dalında Bölge Müdürlüğümüz Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğü, Atatürk Arboretumu birinci seçilerek ödüle layık görüldü.
Time Out İstanbul Genel Yayın Yönetmeni Deniz Huysal,  Bahçeköy Orman İşletme Müdürümüz Fatih Altunordu ve Atatürk Arboretum Şefi Merve Kartaloğlu Sönmez’e ödülü takdim etti.
Ödül töreninde konuşma yapan Bahçeköy Orman İşletme Müdürümüz Fatih Altınordu; “Atatürk Arboretumu 1949 yılında, Orman Fakültesi hocalarından Prof. Dr Hayrettin Kayacık’ın önerileriyle Belgrad Ormanları içinde 296 ha’lık bir alanda kuruluşu yapılan, bilimsel araştırma ve gözlem amacıyla yaşları, orijinleri belli ağaç ve diğer odunsu bitki örneklerinin bir araya getirildiği, eğitim ve bilimsel yönü ağır basan, ülkemizde ve dünyada ender canlı ağaç müzelerinden birisidir.
Atatürk Arberetumunu ziyaret eden anasınıfından üniversiteye her yaşta öğrencilere, akademisyenlere, İstanbul halkına ağaç, ağaççık ve çalılar hakkında bilgi verilmekte, yetişme ortamları tanıtılmakta ve çevre koruma bilinci aşılanmaya çalışılmaktadır. Dünyanın dört bir yanından doğru ve dikkatli bir seçimle bir araya getirdiğimiz 2000 bitki taksonunu canlı olarak görebilmek için uzun ve pahalı seyahatlere çıkmanıza gerek yok, bunun için sadece pazartesi dışında bir gün Atatürk Arboretumuna uğramanız yeterli olacaktır” dedi.
Bahçeköy Orman İşletme Müdürümüz Altınordu;” Atatürk Arboretumu’nu böyle kıymetli bir ödüle layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ederim”
 

Yazdır