Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
26.02.2020
Bölge Müdürlüğümüzde Deprem ve Afet Bilgilendirme Semineri Yapıldı

T.C Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde, İl Afet Müdahale Ana Planı (TAMP İstanbul) ve 26. Adet Yerel Düzey Hizmet Grubu Operasyon Planı içerisinde; Yerel Düzey Haberleşme, Enerji, Yangın, Ulaşım Altyapı ve Teknik Destek ve İkmal Hizmet Grubu Planlarında Bölge Müdürlüğümüz çözüm ortağı olarak yer almaktadır.
Bu itibarla olası afetlere (Depremlere) karşı personelimizin hazırlıklı olmasını teminin, İl afet Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Tuncer Akıncı ile Nagihan Urhan tarafından Bölge Müdürlüğümüz sosyal tesislerinde verilen eğitime Bölge Müdürümüz Recep Ateş Bölge Müdür Yardımcılarınız Şaban Bekiryazıcı, İlyas Özdemir, Erdal Şahan, Şube Müdürlerimiz İstanbul ve Bahçeköy Orman İşletme Müdürümüz, İşletme Şefleriyle tüm personelimiz katıldı.
Bölge Müdürlüğümüz sosyal tesislerinde düzenlenen eğitimde bir konuşma yapan Bölge Müdür Yardımcımız İlyas Özdemir Afet müdahale planının büyük önem taşıdığını ifade ederek "Özellikle depreme karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaları değerlendirmek ve afetin diğer türlerine dönük olarak da alınması gereken tedbirler ile ilgili çalışmaları gözden geçireceğiz. Bilindiği üzere yurdumuzun büyük bir bölümü 1. Derece Deprem Bölgesinde, İstanbul ilimizde depremde öncelikli yerler arasındadır. Bu toplantının amacı afetlere karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaları gözden geçirmek, kurum ve kuruluşlara görevlerini hatırlatmak ve koordinasyonu sağlamaktır. Uygulama noktasında birliktelik sağlamak suretiyle bundan sonraki çalışmalarımızda daha sağlıklı bir şekilde yol alacağımıza inanıyorum" dedi.
İl afet Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Tuncer Akıncı ile Nagihan Urhan olası afetlere karşı yapılan hazırlıklar ve 1999 depreminden bugüne gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yaptığı toplantıda, İstanbul İlinde  meydana gelebilecek her türlü afet ve acil durumlar karşısında uygulamaya konulacak olan planlar ve afet yönetimini ilgilendiren konular masaya yatırılırken, ana ve destek çözüm ortağı kurumlar tarafından afet öncesi, esnası ve sonrasında yürütülmesi gereken faaliyetleri ile İlin afet risk ve tehlikeleri de ele alındı.
Yaşanan depremin vatandaşlar üzerindeki etkilerinin en aza indirgenmesi amacıyla bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda bundan sonraki süreçte yapılması gereken iş ve işlemler planlandı.
 

Yazdır