Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.03.2020
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Bölge Müdürlüğümüzde kutlandı.

Sosyal Tesisler Konferans salonunda düzenlenen “Kadınlar Günü” etkinliğine Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı, Bölge Müdür Yardımcımız Erdal Şahan, Şube Müdürlerimiz, İstanbul Orman İşletme Müdürümüz Veli Altuntaş, Bölge Müdürlüğümüz personeli, Bölge Müdürlüğümüz yerleşkesinde ikamet eden personelimizin eşleri,  DKMP 1. Bölge Müdürlüğü ve MOAE Müdürlüğü personeli ile İzzet Baysal Huzurevinden konuklar katıldı.
Bölge Müdürümüz Recep Ateş açılış konuşmasında;  “Dünya Kadınlar Günü nedeniyle dünyanın her yerinde etkinlikler düzenleniyor, bizler İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü olarak bugünü çalışanlarımız ile birlikte kutluyoruz.
Dünya nüfusunun 7 milyara yaklaştığı günümüzde, bu nüfusun yarısını kadınlar oluşturmaktadır, dolayısı ile hayatı yarı yarıya paylaştığımız kadınlarımızın sosyo-ekonomik açıdan güçlü ve her alanda söz sahibi olmaları gerekmektedir; kadınlara eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda fırsat eşitliği tanınmasını ve mevcut olanaklardan yararlanabilmeleri son derece önemlidir;  bu duygu ve temenniler ile   ‘8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü’  kutluyorum” dedi.
 Bölge Müdürlüğümüz personeli Sevgi Yıldırım’ın önderliğinde, Karadeniz Vakfının (KARVAK)  katkılarıyla çalışmalara başlayan kadın personelimizin bir araya gelerek oluşturdukları halk oyunları ekibinin Van yöresi ve Karadeniz yöresi folklor gösterisi büyük beğeni ile izlendi. 
Bölge Müdürlüğümüz Anadolu İzin İrtifak Şube Müdürü Ahmet Çiçek, bağlama eşliğinde halk müziğinden eserler seslendirdi.  
Bölge Müdürlüğümüz Mühendisi Tülay Meydan Kocaman’ın doğadan topladığı kozalak, dal ve yaprak gibi doğal materyallerden tasarladığı eserler “Kozalağın Rüyası “ teması ile sergilendi.
Mali İşler Şube Müdürlüğü personelimiz Huriye Akın’ın el emeği göz nuru tasarım çantaları da sergide yerini aldı.
Etkinliğe katılan konuklara, günün anısına kozalak ve yapraklardan tasarlanmış, ahşap masa süsleri hediye edildi.

Yazdır