Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20.08.2020
İşe Yeni Başlayan Orman Yangını İşçilerine İşbaşı Eğitimi Verildi
 ​
“2020 yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Eğitimleri ve Hazırlık Çalışmaları” kapsamında işe yeni başlayan yangın işçilerine işbaşı eğitimi verildi.
Bölge Müdürlüğümüz Kanlıca, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ve Vize Orman İşletme Müdürlüklerimizde işe yeni başlayan yangın işçilerimize Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürümüz İkram Çelik tarafından eğitimi yapıldı.
Eğitimde konuşma yapan OYM Şube Müdürü İkram Çelik; “orman yangınlarıyla mücadelede başarının en önemli unsurlarından birisi erken, hızlı ve etkin müdahale olduğunu” ifade ederek yangın sezonunun başarılı, kazasız, sıkıntısız geçmesi  ve hayırlı olması temennisinde bulundu.
Orman  yangınlarına müdahale malzemeleri ve araçların tanıtıldığı eğitim seminerinde OYM Şube Müdürümüz İkram Çelik; orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi. Orman itfaiye araçları ve ilk müdahale araçlarının hortumları,  yangın söndürme ekipmanları ile yangın işçilerinin iş sağlığı ve güvenliği kapsamında kişisel koruyucu donanım malzemelerinin  kontrolü ve kullanıma yönelik  tanıtımı yapıldı.
 
 

Yazdır