Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.10.2020
Tam Donanımlı Yangın Gönüllüleri Göz Doldurdu

Bölge Müdürlüğümüz, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Adalar Orman İşletme Şefliğinde “Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik” kapsamında 17 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen eğitime katılan gönüllüler arasında başarılı olan katılımcılara kişisel koruyucu malzemeler ile kimlik kartları teslim edildi.
06 Ekim 2020 tarihinde, Heybeliada’da düzenlenen törene Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürümüz İkram Çelik, Kanlıca Orman İşletme Müdürümüz Erdinç Kurt, Adalar Orman İşletme Şefimiz Suzan Yılmaz Çelik ile orman yangınlarıyla mücadelede görev yapacak olan gönüllüler katıldı.
Törende konuşma yapan Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin: ” Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından 11 Eylül 2019 tarih ve 30885 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan ‘Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik’ kapsamında başlattığımız bu eğitimlerin faydalı olduğuna inanıyorum, kurum olarak orman yangınlarıyla mücadelede bizlerle birlikte koordineli bir şekilde müdahale edecek siz değerli katılımcılara gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Bölge Müdürümüz Şahin: ”Gerçekten gönüllük isteyen bu eğitime katılan gönüllü sayılarımız ile birlikte farkındalık da artacak, bu eğitimleri İstanbul’da ve Türkiye genelinde yayarak bir bütün oluşturup ülkemizin ormanlarını hep birlikte koruyup gelecek nesillere daha yaşanılır yeşil bir Türkiye bırakacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, katılımlarınızdan dolayı hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Yangın gönüllüleri almış oldukları eğitimden dolayı son derece memnun kaldıklarını dile getirerek, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne böyle bir uygulamadan dolayı müteşekkir olduklarını ifade ettiler.
Eğitimde başarılı olan, orman yangınlarıyla mücadelede görev yapacak olan gönüllülere Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin tarafından kişisel koruyucu malzemeler ile kimlik kartları teslim edildi.
 

Yazdır