08.03.2021
8 Mart Dünya Kadınılar Gününde Mercan Hatıra Ormanı” Tesis Edildi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, Bölge Müdürlüğümüz ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün koordinasyonunda “8 Mart Mercan Hatıra Ormanı” tesis edildi.
İstanbul Arnavutköy İmrahor Mevkiinde 2 Ha’lık  alanda 2500 adet boylu ladin fidanının toprakla buluşturulduğu törene, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Danışmanı Esra Korkmaz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arzu Gür, Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin,  İlçe Jandarma Komutanı, Bölge Müdürlüğümüz bayan personeli ile davetliler ve öğrenciler katıldı.
Törenin açılış konuşmasında Bölge Müdürümüz Yusuf Şahin:” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk tarafından  ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadına yönelik şiddete karşı başlatılan  ‘Mercan Seferberliği’ kapsamında Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Sayın Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla 81 ilde “8 Mart Mercan Hatıra Ormanları” tesis edilmektedir. Vali Yardımcılarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz ve siz değerli konuklarımız ile hatıra ormanına dikeceğimiz her fidan ülkemizin geleceğine nefes olacaktır; bu gün burada bulunan siz hanımefendilerin, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum, kadınlarımızın sorunlarından ziyade başarıları ve sevinçleri konuşacağımız 8 Mart’larda buluşmak ümidiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arzu Gür konuşmasında: “Öncelikle geçtiğimiz cumartesi Samsun’da yaşanan kadına yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum; ahirete intikal etmiş olanları rahmetle anıyorum; 8 Mart dünya Kadınlar Günü’nde dikeceğimiz fidanlar ile kadınlar olarak ağaçlarımıza can suyu olmaya geldik,  Mercan gibi çok nadide olan mercan kadınlarımız bu gün burada orman kuracaklar, başta Orman Bölge Müdürümüz olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, kadınlar günümüz kutlu olsun” dedi.
İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek törendeki hitaplarında; ”Bu gün burada diktiğimiz fidanların kadına yönelik şiddetin önlenmesinde, kadın istihdamının arttırılmasında, kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın eğitiminde günbegün yeşererek, yaşadığımız her türlü sorunun çözülmesinde bizlere umut olmasını diliyorum. Kadına yönelik şiddetin konuşulmadığı güzel günlere erişmek dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.
Fidan dikiminin ardından tören sona erdi.

Yazdır