Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24.10.2018
Sağlıklı Çevre, Yeşil Bir Ülke…

“İstanbul Üniversitesi Hastaneleri Çevre Yönetim Bölümü” tarafından düzenlenen “IV Ulusal Sağlık Kuruluşları Çevre Yönetimi Sempozyumu” 24 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde başladı.

İki gün sürecek olan sempozyumda; sağlık kuruluşlarında evsel, tıbbi, tehlikeli ve radyoaktif atıkların yönetimi başta olmak üzere, su-atık su ve gürültü yönetimi, açık ve kapalı alan hava kalite kontrolleri, evlerde oluşan tehlikeli ve tıbbi atıkların değerlendirilmesi vbg konular ele alınacak.
 
Konuya ilgi duyan gönüllülerin yanı sıra sağlık kuruluşlarında görevli sağlık mensupları, hekim, hemşire, biyolog, veteriner, çevre mühendisleri ve öğrencilerin katıldığı  sempozyumda Bölge Müdürlüğümüz stantındaki  ormancılık faaliyetlerimizi tanıtan kitap ve broşürler,  fıstık çamı fidanı ile orman kokteyli bitki çayları yoğun ilgi gördü.
 
Stantımızı ziyaret eden İstanbul Üniversitesi Çevre Yönetim Bölüm Başkanı Prof.Dr. Yaşar Bağdatlı, beraberindeki komite üyelerine de bitki çayı ve fidan hediye edildi.
 
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hastanesi yetkilileri sempozyuma destek veren Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür etti.

Yazdır