Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
06.11.2018
Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı, 81 ilimizde, okul çağındaki 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidanın toprakla buluşmasını hedefleyen ”Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesi 6 Kasım 2018 itibari ile başladı.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Çatalca Orman İşletmesi, çanakça Köyü mevkiinde yapılan törende öğrencilerin katılımıyla gerekleşen törende 4000 adet fidanla toprakla buluştu.
 
Fidan Dikim Töreni’ne Çatalca Kaymakamı  İnci Sezer Becel, Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürlerimiz, Çatalca Orman İşletme Müdürümüz Temel Bulut, Müdür Yardımcısı, İşletme Şefleri, Çatalca Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Mehmet Gürkan Bilgiç, Çanakça Mahalle Muhtarı, meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 81 ilde 100 bin öğrencinin katılımıyla eş zamanlı olarak "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor" etkinliği yapıldığını belirterek, “toplamda 15.000 adet fidanın toprakla buluşturulacağı bu alanda bugün 4000 adet fidanı siz sevgili öğrencilerimiz ile birlikte dikeceğiz” dedi.
 
Bölge Müdürümüz; “Bu denli yaşamsal değere sahip ormanlarımız, doğal zenginlikleri, tarihi dokusu ve kültürel mirasıyla göz kamaştıran İstanbul’umuzun % 44’ünü kapsamaktadır. Sevgili öğrenciler biz doğayı korudukça doğa da bizi koruyacaktır. Dolayısıyla dikeceğimiz her fidanın, koruyacağımız her ağacın hem kendimiz hem de gelecek nesiller için bir umut kaynağı olacağı temennisiyle, derslerinizde başarılar, hayatınızda mutluluklar diler katılımınız için hepinize teşekkür ederim, saygı ve muhabbetlerimi sunarım” dedi.
 
Törende bir konuşma yapan Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel; “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, eş zamanlı olarak 81 ilde 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidan dikilmesini hedefleyen, son derece büyük ve kapsamlı bir projede siz değerli öğrencilerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının birlikte yürüttüğü bu önemli çalışmanın geleceğimizin teminatı siz çocuklarımız ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
  
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı; “Fidanların toprakla buluşturulması İstanbul’umuza ve ilçemize çok büyük bir katkı sağlıyor, bu nedenle hepimiz yeşilin ve ormanın kıymetini biliyoruz, bu organizasyonu gerçekleştirdikleri emeği geçen herkese şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
Kendileri için hazırlanmış olan sahada fidan dikimini gerçekleştirdikten öğrencilerimize sonra kumanya ikram edilerek, fıstık çamı fidanı, kalem, kalem kutusu, bere vb gibi hediyeler verildi.
 
Şenlik havasında geçen törende öğrencilerimiz yeşil “Türkiye İdeali “ne katkıda bulunarak bir fidanı toprakla buluşturmanın keyfini yaşadılar ve  neşeli dakikalar geçirdiler.
 
 
 

Yazdır