Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.11.2018
Pendik’te Fidanlar, Fidanlarla Büyüyecek

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, 81 ilde 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidanın toprakla buluşmasını hedefleyen ”Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesi 6 Kasım 2018 itibari ile başladı.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Pendik İlçesi, Ataköy mevkiinde öğrencilerin katılımıyla gerekleşen törende 1500 adet fidan toprakla buluştu.
Fidan Dikim Töreni’ne ." Pendik Kaymakamı S İlhan Ünsal,  Orman Bölge Müdür Yardımcımız İlyas Özdemir,  İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Cengiz Önder, Kanlıca Orman İşletme Müdürümüz Erdinç Kurt,  İlçe Milli Eğitim Müdürü,  Aytekin Yılmaz, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri Öğrenci ve öğretmenler katıldı.
Kendileri için hazırlanmış olan sahada fidan dikimini gerçekleştirdikten öğrencilerimize sonra, fıstık çamı ve badem fidanı, kalem, kalem kutusu, bere vb gibi hediyeler verildi.
 
Renkli görüntülere sahne olan fidan dikim etkinliğinde havalarında güzel olması sebebiyle öğrenciler hem fidanları toprakla buluşturmanın hem de doğa ile iç içe olmanın keyfini doyasıya yaşadılar.
 
 

Yazdır