Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.11.2018
Kırklareli’nde Fidanlar, Fidanlarla Büyüyecek

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, 81 ilde 10 milyon öğrenci adına 10 milyon fidanın toprakla buluşmasını hedefleyen ”Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesi 6 Kasım 2018 itibari ile başladı.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü, Pınarhisar İlçesi, Ataköy mevkiinde öğrencilerin katılımıyla gerekleşen törende 1500 adet fidan toprakla buluştu.
Fidan Dikim Törenine  Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Kadir Oğuz, Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, Milli Eğitim Müdürü Cahit Akın, İşletme Şefleri ve belde belediye başkanları ile ilk ve ortaokul öğrencileri katıldı.
 
Törende bir konuşma yapan Kırklareli Müdürümüz Nüfer Yavuz ; “Kırklareli İlimiz orman varlığı bakımından zengindir, 271 bin Ha orman alanı ile genel olarak ilimizin % 42 ‘si ormanlarla kaplıdır. Kırklareli İşletme Müdürlüğü olarak mevcut ormanlarımızı muhafaza ediyor aynı zamanda yeni orman alanları tesis etmek için ağaçlandırmalar yapıyoruz. Bu gün burada sizlerle  “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesi de kapsamında fidanlarımızı toprakla buluşturacak, ülkemizin daha yeşil olmasına katkıda bulunacağız. Sizler ülkemizin geleceği, fidanlarımız da ormanlarımızın geleceğidir, hepinize başarılar diler, katılımızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.
 
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 81 ilde yürütülen proje kapsamında ülke genelinde 10 milyon fidan dikileceğini söyledi. Projeyi önemsediklerini ifade eden Bilgin, her öğrencinin bir fidan olduğu gibi dikili birer fidanları olması gerektiğini dile getirdi. Bilgin, öğrencilerin diktikleri fidanlar gibi büyüyerek ülkeye faydalı insanlar olacağını belirterek, şunları kaydetti:
 
“Fidanlar, ağaçlar insan gibidir. Onları da dikerek büyütmeliyiz. Fidanları arttırmamız gerekiyor. Arttırmaktan ziyade büyütmek gerekiyor. Sadece fidan dikmekle olmuyor, fidanları bakmak gerekiyor. Nasıl ki sizleri öğretmenleriniz yetiştiriyorsa ağaçları da sizler yetiştireceksiniz. Fidanları dikelim ve yetişmesine katkı sağlayalım. Sizler hep birlikte bir fidan sahipleneceksiniz. Birlikte güzel bir geleceği ortaya çıkartacağız. Yemyeşil bir doğa, yetişmiş fidanlar ağaç olacak.  Sizler de ağaçlar gibi dallanıp budaklanacaksınız inşallah. Cumhurbaşkanımızın hayata geçirdiği 81 ildeki bu projeyi ilimizde faaliyete geçirmek için çaba sarf eden herkes teşekkür ediyorum” dedi.
 
Kendileri için hazırlanmış olan sahada fidan dikimini gerçekleştirdikten öğrencilerimize sonra, fıstık çamı ve badem fidanı, kalem, kalem kutusu, bere vb gibi hediyeler verildi.
 
 

Yazdır