Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
22.11.2018
Genel Müdürümüz İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Dekanlığını ziyaret etti.

22-24 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP fuar merkezinde ziyarete açılan “Uluslararası İstanbul Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayicileri İhtisas Fuarı” için İstanbul’da bulunan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Bölge Müdürümüz Recep Ateş ile birlikte İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi Dekanlığını ziyaret etti.

Orman Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Turgay Akbulut, Genel Müdürümüze ve Bölge Müdürümüze Orman Mühendisliği bölümü ile Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin eğitim, öğretimi hakkında bilgiler verdi.
Prof. Dr Akbulut,  özellikle büyük kentlerde ve metropollerde orman, park ve bahçe gibi yeşil alanların öneminin arttığını belirterek,  Orman Fakültesinin 4 yıllık lisans programlarının yanı sıra meslek yüksek okuluna bağlı 2 yıllık eğitim veren “ Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümünden” mezun olan gençlerimizin ihtiyaç duyulan bu alanlarda istihdam edilmesinin yolunun açıldığını söyledi.
Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Orman Fakülteleri ile Orman teşkilatımız arasındaki işbirliğinin ve bilgi alışverişinin önemine değinerek, Fakülte Dekanına  teşekkür etti,  başarılı çalışmalarının devamı temennisinde bulundu.
Prof.Dr. Turgay Akbulut,  Genel Müdürümüzün ve Bölge Müdürümüzün ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.
 

Yazdır