Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
30.11.2018
Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün “7. Olağan Teknik Kurul Toplantısı” Yapıldı.

Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün 28 Kasım 2018 tarihinde başlayan ve 3 gün sürecek olan “7. Olağan Teknik Kurul Toplantısı”  Bölge Müdürlüğümüz  Konferans salonunda başladı
 Bursa, Sakarya ve Çanakkale Orman Bölge Müdürlüklerinden davetlilerin de iştirak ettiği 7. Olağan Teknik Kurul’a, Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı, Bölge Müdür Yardımcımız Yasin Yaprak,  Doğa ve Koruma Milli Parklar 1. Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Ceyhan İ.Ü. Cerrahpaşa Orman Fakültesinden akademisyenler, emekli hocalarımız ile teknik personelimiz katıldı.
Toplantının açılışında Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, tamamlanan ve devam eden araştırma projelerini anlatan bir sunum yaptı.  Özdemir konuşmasında; “Müdürlük olarak Marmara Bölgesinin ormancılık sorunlarına çözüm üretmek, ormancılık uygulamalarına yönelik yeni bilgi, yöntem ve teknolojileri kazandırmak amacıyla araştırma projeleri yapıyoruz, 2018 yılında 10 adet projemiz sonuçlanmıştır, 30 projemiz devam etmektedir.
Ar-Ge çalışmalarımızın başarıya ulaşması için görev alanımız içinde bulunan orman bölge müdürlüklerimiz ile karşılıklı görüş alışverişi içerisinde olmamız önem arz etmektedir, bu minvalde şahsım ve enstitü çalışanlarımız adına, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne ve Çanakkale, Bursa ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüklerimize bizlere vermiş oldukları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve bu toplantının teşkilatımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı; Araştırma Müdürlüklerimizin teşkilatımızın belki göz önünde olmayan, ama bir karınca misali çalışan, araştırıp en doğruyu bulmayı kendine hedef edinmiş birimleri olduğunu belirterek; “Ormancık geleceğine ışık tutması açısından son derece önemli bir konumda olan Araştırma Enstitüsü Müdürlükleri böylesine önemli bir misyonu üslendiklerini ifade etmek istiyorum, bugün burada sonuçlanan 10 adet projenin teşkilatımıza çok önemli katkılar sunacağından şüphem yok, projelerde çalışan meslektaşlarımıza teşkilatımız adına teşekkür eder, çalışmaların hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Teknik Kurul Toplantısında bir konuşma yapan Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy;” Çanakkale bölgemizde 586 hektar ormanlık alanımız var, 661 köyümüz var, bunların %97 si orman köyü, Çanakkale’de biyolojik çeşitliğin en fazla ve dünyada oksijen kaynağının en bol olduğu Kazdağılarında görev yapmaktayız, Araştırma Müdürlüklerimiz ile Üniversitelerimizin ortaklaşa yürüttükleri projelerin çalışmalarımıza ışık tutuğunu ifade etmek istiyorum, başta Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlükleri ile Üniversitelerimizin değerli çalışanları ve akademisyenleri olmak üzere emeği geçen meslektaşlarıma teşekkür ederim, tamamlanan ve devam eden projelerin teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni eder, saygılar sunarım” dedi.
 “Marmara Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün 7. Olağan Teknik Kurul” toplantısı proje lideri ve yürütücüsü araştırmacıların hazırlamış oldukları proje sunumları ve karşılıklı görüş alışverişiyle devam etti
 

Yazdır