Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
05.12.2018
İstanbul İli Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında İstanbul İli Mahalle Muhtarlarının öneri ve talepleri ile ilgili toplantı düzenlendi.

Bakırköy Florya’da düzenlenen programa İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya, Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Kamu Kurumları İl Müdürleri, temsilcileri ile Muhtarlar katıldı.
Toplantı açılış konuşmasını yapan İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya; İdare sisteminde muhtarlığın önemine dikkat çekerek ve muhtarlığın geçmişten günümüze en köklü kurumlardan biri olduğunu belirterek, muhtarlığın devlet ile mahalle sakinleri arasında üstlenmiş olduğu aracı rolüne vurgu yaptı.
 Vatandaşların dilek, istek ve sorunlarıyla birebir muhatap olan muhtarlarımızın yaptığı çalışmalara büyük önem verdiklerini kaydeden Sayın Valimiz Yerlikaya; “Demokrasimizin adeta mihenk taşı konumunda bulunan ve büyük fedakârlık gerektiren bu görevi layıkıyla yerine getiren Muhtarlarımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum” dedi.
Toplantı sonunda İstanbul Valimiz ile Bölge Müdürümüz toplantıya katılım sağlayan Muhtarlarımıza fıstık çamı fidanı dağıttılar.
 

Yazdır