Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20.12.2018
Avrupa Yakası 1. Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında İstanbul İli Avrupa Yakası 1. Muhtarlarının öneri ve talepleri ile ilgili toplantı düzenlendi.

Toplantıya; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Bölge Müdürümüz Recep Ateş,  İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Avrupa Yakası muhtarları katıldı.
Toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Yerlikaya, bundan sonra yapılacak buluşmalarla birlikte 959 muhtarımızla buluşmayı planladıklarını ifade ederek, ocak ayında Haliç Kongre Merkezi’nde 959 muhtarla özel bir tema ile ilgili bir toplantı düzenleme arzusunda olduklarını belirtti; söz konusu toplantının temasının uyuşturucu sorunu ile ilgili yapılan hizmetler ve gelinen noktalar olacağını söyledi.
Bu toplantıda ilgili kurum müdürlerinin 2018 yılında yapılan bürokratik hizmetleri muhtarlara sunacağını, muhtarlardan öneri ve görüşlerine dair geri dönüş alınacağını ayrıca sorunların ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı süreçlerde iş birliği, sevgi dili ve güven faktörlerinin önemine dikkat çekti.
Muhtarlarla buluşmaların sorunları dinleme ve çözümde büyük faydalar sağladığına dikkat çeken Vali Yerlikaya, daha sonra sözü muhtarlara bıraktı.
Toplantıda söz alan muhtarlar, mahalleleriyle ilgili sağlık, orman, çevre ve şehircilik, eğitim, altyapı, emniyet ve asayiş gibi çeşitli konularda şikayet, talep ve önerilerini dile getirdiler.
Dile getirilen konulardaki sorulara cevap veren ilgili kurum müdürleri, taleplerin ivedilikle yerine getirileceğini belirttiler.
Vali Yerlikaya, sorunların çözüme kavuşturulması konusunda ilgili kurumlarca gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Toplantı sonunda Bölge Müdürümüz toplantıya katılım sağlayan Muhtarlarımıza fıstık çamı fidanı ile orman bitki çayı dağıttılar.
 
 

Yazdır