Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.12.2018
İstanbul Valimiz Muhtarları Dinledi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, “İstanbul İli Anadolu Yakası 2. Muhtarlar Toplantısı” Beykoz Kavacık’ta gerçekleşti.

Toplantıya; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Bölge Müdürümüz Recep Ateş,  İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Kanlıca Orman İşletme Müdürümüz Erdinç Kurt, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile Avrupa Yakası muhtarları katıldı.
Toplantıda muhtarlara hitap eden Vali Yerlikaya; bu toplantıda ilgili kurum müdürlerinin 2018 yılında yapılan bürokratik hizmetleri muhtarlara sunacağını, muhtarlardan öneri ve görüşlerine dair geri dönüş alınacağını, ayrıca sorunların ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı süreçlerde iş birliği, sevgi dili ve güven faktörlerinin önemine dikkat çekti.
Muhtarlarla buluşmaların sorunları dinleme ve çözümde büyük faydalar sağladığına dikkat çeken Vali Yerlikaya, daha sonra sözü muhtarlara bıraktı.
Toplantıda söz alan muhtarlar, mahalleleriyle ilgili sağlık, orman, çevre ve şehircilik, eğitim, altyapı, emniyet ve asayiş gibi çeşitli konularda şikâyet, talep ve önerilerini dile getirdiler.
 Vali Yerlikaya, sorunların çözüme kavuşturulması konusunda ilgili kurumlarca gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Toplantı sonunda Bölge Müdürümüz toplantıya katılım sağlayan muhtarlarımıza fıstık çamı fidanı ile orman bitki çayı dağıttı.
 

Yazdır