Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
14.01.2019
Minik Ellerle Tohumlar Fidana

Küçükçekmece TOKİ Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu Müdürlüğü tarafından Çevre bilinci ve ağaç sevgisini oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte 2. sınıf öğrencilerine fidanı toprakla buluşturma, çimlenme ve toprağa ekme konularında bilgiler verildi.

Bölge Müdürlüğümüz Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü Mühendisimiz Gülay Erten öğrencilere hitaben “Sevgili öğrenciler biz doğayı korudukça doğa da bizi koruyacaktır. Dolayısıyla dikeceğimiz her fidanın, koruyacağımız her ağacın hem kendimiz hem de gelecek nesiller için bir umut kaynağı olacağı temennisiyle hepinize derslerinizde başarılar dilerim.” dedi.
Konuşmanın ardından H.İ.D.İ Şube Mühendisimiz Gülay Erten tarafından 2. sınıfı öğrencilerine tohumdan fidan yetiştirmek ve yetiştirirken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler işin uzmanından konuyu öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. Ayrıca çevre bilinci akıllarındaki sorulara cevap bularak projeye daha bir hevesle sarılmaları konusunda yararlı bir etkinlik oldu.
Program sonunda eğitime katılan 2. sınıfı öğrencilerine Bölge Müdürlüğümüz tarafından kalem kutusu, tohumlu tükenmez ve kurşun kalem hediye edildi.
 

Yazdır