Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.05.2019
Edirne’de Öğrenciler Fidanları Toprakla Buluşturmanın Keyfini Doyasıya Yaşadılar

Tarihi Edirne Lisesi’nden bir grup öğrenci Edirne Orman İşletme Müdürlüğümüzü ziyaret ederek fidan dikimi ve Ormancılık faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.
İşletme Müdürümüz İhsan Ceylan öğrencilere hitaben konuşmasında “Bu fidanlar sizlerle beraber büyüyecek, yaşlarınız ilerledikçe fidanların kökleri toprağa, boyları göğe doğru yükselecek ve bugün kurduğunuz bu hayaller zamanla gerçeğe dönüşecek ve diktiğiniz bu fidanlar ağaçlara, ağaçlar da ormanlara dönüşecek.” dedi.
Bugün bu arazide gözlerinizin ışıltısıyla koşturan ve yüreğimizi ısıtan siz çocuklarımızla beraber fidanları toprakla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Ağaç dikme, ormanı ve çevreyi koruma duygusunu hissettirmenin mutluluğu ile ben katılımlarınızdan dolayı “hepinize teşekkür eder derslerinizde başarılar dilerim.” dedi.
Konuşma sonrasında İşletme Müdürü İhsan Ceylan ile Ağaçlandırma Şefi Kamil Elitez tarafından öğrencilere fidan dikim konularında bilgiler verildikten sonra Edirne Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde hazırlanan sahada, öğrenciler hep birlikte fidan dikerek fidanlara can suyu verdi. Fidan diken öğrencilerin heyecanları gözlerinden okundu.
Etkinlik sonrasında öğrencilere fidan ve tohumlu kalem hediye edildi.

Yazdır