Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
01.06.2019
Edirne’de OGM 180. Yıl Resim Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Orman Genel Müdürlüğünün 180. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında, Bölge Müdürlüğümüz, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasına ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımlarıyla dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda törenle takdim edildi.

Ödül Törenine Edirne Orman İşletme Müdürümüz İhsan Ceylan, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Edirne Orman İşletme Müdür Yardımcımız Nebi Yaşar, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Kemal Soytürk, Cemal Turan, Temel Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin, Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Kamil Elitez, dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı yaptığı konuşmasında;” sürdürülebilir ekolojik dengenin olmazsa olmazı ormanlarımızın korunması yönünde farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu tarz yarışmalara karşı göstermiş oldukları ilgiden dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyorum, öğrencilerimizi katılımları noktasında cesaretlendiren öğretmenlerine, doğaya karşı duyarlı öğrencilerimizi yetiştiren ailelerine ve orman sevgisi ve doğa bilincini aşılamak amacıyla düzenlemiş oldukları bu anlamlı yarışma için orman teşkilatına sonsuz teşekkür ederim” dedi.
Edirne Orman İşletme Müdürümüz İhsan Ceylan ise yaptığı konuşmasında; “Orman Genel Müdürlüğümüzün 180. kuruluş yılında tüm ülke çapında düzenlenen etkinlikler, yarışmalar ile amacımız geleceğimizin teminatı siz değerli öğrencilerimize orman ve doğa sevgisini aşılamak ve sizden sonraki gelecek olan nesillere daha yaşanabilir yeşil bir Türkiye bırakmaktır,  sizlerin katılımı ile gerçekleşen bu yarışmaları düzenleyerek farkındalık oluşturmayı hedefledik” dedi. Ceylan ; “resim yarışmasında dereceye giren siz değerli öğrencilerimize ve sizlere rehberlik eden öğretmenler öğrencilerimizin kıymetli velilerine katkılarından dolayı teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim” dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler ödülleri takdim edildi.
 

Yazdır