Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
13.06.2019
‘Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması” Paneli Genel Müdürlüğümüzde Düzenlendi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Orman Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen ‘Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması” paneli Genel Müdürlüğümüz konferans salonunda yapıldı.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’in katılmalarıyla gerçekleşen panele, Prof Dr. Mehmet Eker, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız, TORİD Başkanı Göksel Korkmaz, Türkiye Arı Yetiştiriciliği Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Bölge Müdür Yardımcımız Şaban Bekiryazıcı, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürümüz İkram Çelik, sektör temsilcileri, akademisyenler katıldı.

Panelde orman ürünleri sektörünün gelişmesi için hedef ve beklentiler, odun dışı ürünlerin kırsal istihdamındaki rolü, ekonomisi ve geleceği, orman yangınlarıyla mücadele ve küresel sürecinde yeni teknolojiler ve ülkemizin fidancılık hedefleri konuları ele alındı.

Panelde bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Bekir Karacabey; ”ahşap sektörünün hammaddesi olan ağaç ve ormanların ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, bizim konumuz ağacı ormanları yetiştirmek korumak bakımını yapmak ve sürdürülebilir bir şekilde yararlanmak ve faaliyetlerini yürütmektir, ‘Orman Genel Müdürlüğümüz planlı çalışan bir kurumdur,  ormancılık sektörüne kurum olarak her türlü desteği vermeye hazırız bu panelin amacına ulaşır bir şekilde sürmesini diler, katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Panel karşılıklı görüş alışverişinden sonra sona erdi.

 

 


Yazdır