Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
16.06.2019
Sayın Bakanımız Ve Genel Müdürümüz Belgrad Ormanında

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, sabah saatlerinde Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu, Bölge Müdürümüz Recep Ateş ile birlikte Belgrad Ormanı'na gelen, burada spor ve piknik yapan vatandaşlarla bir araya geldi.

Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatlar doğrultusunda Pilot bölge olarak seçilen ve atlı koruma uygulamasının başlatıldığı Belgrad Ormanı'nda, atlı koruma ekibiyle de buluşan Bakanımız yürütülen çalışmaya ilişkin Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’den bilgiler aldı.
Atlı birliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli  "Uygulamamız yeni başladı. Bu kadar büyük alanda bu hizmeti veriyor olmamız önemli. Buranın vatandaş tarafından düzgün şekilde kullanılması, konforunun maksimum düzeyde olması içinde bu hizmet çok önemli” dedi. Atlı koruma ekiplerine başarılar diliyorum, çok ilgi görüyor, vatandaşlar bundan çok memnun. Başarılı olursa devamını da hızla getiriyor olacağız." ifadelerini kullandı. 
Sayın Bakanımız daha sonra İlk olarak 900 metrelik parkurda, Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Bölge Müdürümüz Recep Ateş, Bahçeköy ve İstanbul Orman İşletme Müdürlerimiz, İstanbul Orman Fidanlık Müdürümüz, İşletme Şefleri ve çok sayıda vatandaşların da katılımıyla yürüyüş yaptı. Bakanımız bitiş noktasında katılımcılara su ve dondurma ikram ederek fidan hediye etti.
 

Yazdır