Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.06.2019
55. Geleneksel Tekirdağ Kiraz Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 55’incisi düzenlenen Uluslararası Kiraz Festivali, Köprübaşı mevkiinde yapıldı.

6 Tekirdağ İli Naip mahallesinde başlayan festivale Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Orman İşletme Müdürümüz Ali Şen, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, J.Kom. Şahin Karakaş, Tekirdağ Orman İşletme Şefi Aylin Karali, İşletme Şefleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalde bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Kiraz festivalimizin açılış törenine hoş geldiniz. Biliyorsunuz 2 aylık süre oldu göreve geleli, bu iki aylık süreç içerisinde kiraz festivali ile ilgili yoğun çalışmalar içerisine girdik. Kendi örf ve adetlerimizi yaşatabileceğimiz, kendi geleneklerimizi tekrardan canlandırabileceğimiz güzel bir kiraz festivali organize etmek istedik. Bu doğrultuda Süleymanpaşa´daki arkadaşlarımızla birlikte güzel çalışmalar yaptık. Çok şükür buraya kadar kazasız belasız geldik. İnşallah pazar akşamına kadar coşkuyla kutlanan güzel bir festival olur, hepinizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından festival Gencer Savaş Bandosu palyaçolar ve vatandaşların katılımıyla endüstri meslek lisesinden Valilik önüne kadar yürüyüş yapıldı. Valilik tören festival ateşi yakılarak beyaz güvercin bırakıldı.

Ardından Tekirdağ Orman İşletme Müdürlüğümüz tarafından Orman Genel Müdürlüğümüzün 180. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen festivalde kurulan stantta öğrencilere kalem kurusu, Sincap Çocuk Dergisi, Ormancılık faaliyetlerimizi tanıtıcı materyaller ile fidan dağıtıldı. Tekirdağ Orman İşletme Müdürümüz Ali Şen yaptığı açıklamada “180 yıllık köklü bir geçmişe sahip Orman Genel Müdürlüğü’müzü daha fazla tanıtmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakmak için her fırsatta halkımızla buluşmaya devam ediyoruz”. Dedi.

Renkli görüntülere sahne olan festivalde kurulan standımız vatandaşlardan yana yoğun ilgiyle karşılandı.

 

Yazdır