Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
20.06.2019
İ.Ü Cerrahpaşa Orman Fakültesi 2019 Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesinde 2018-2019 akademik yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler mezuniyet töreni ile diplomalarını aldılar.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Orman Fakültesi kampüsünde düzenlenen mezuniyet törenine Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgay Akbulut, Bölge Müdürümüz Recep Ateş, DMKP.1 Bölge Müdürü Resul Doğan, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, Bölge Müdür Yardımcılarımız Şaban Bekiryazıcı, Yasin Yaprak, Şube Müdürlerimiz Toç-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanı Nejdet Balcı, , İstanbul Orman İşletme Müdürü, Bahçeköy Orman İşletme Müdürü, Fakülte Öğretim Üyeleri, STK’lar, davetliler ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldılar.
Program açılış konuşmasını yapan Orman Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Turgay Akbulut, “Sizleri ayrılığın verdiği burukluk ve iyi birer insan ve nitelikli bir meslek elemanı yetiştirmenin haklı gururu ile uğurluyoruz. Dilerim ki bundan sonraki hayatınız en az öğrencilik hayatınızda olduğu kadar parlak geçer. Arkanızda başarılarınızla övünecek kapısı sizlere daima açık olan bir Orman Fakültesi olduğunu asla unutmayınız, hepinizi yürekten kutluyor, sizlere sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun Allah yar ve yardımcınız olsun, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.
Törende bir konuşma yapan Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz Orman Mühendisi,  Orman Endüstri Mühendisi ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi istihdamındaki güncel gelişmeler hakkında bilgiler verdi. “2019 yılında hizmet alımı çerçevesinde 2500 Mühendis, sözleşmeli ise 150 Mühendisimiz imza bekliyor;  teşkilat yapısı kurmak ve insan kaynağını bu yapıda istihdam etmek için çalışıyoruz, yine bu yıl 1200 mühendis kadroya alınması söz konusu, ilk kez bu kadar sayıda teknik elemanın kadroya alımı gerçekleşecek, seneye 3000 memur alımı yapılacak, bunun büyük bir kısmı mühendis olacak inşallah, eğitimli gençlerimizin kamunun ihtiyacı olan hizmeti vermek için istihdam edilmesi ile Türkiye kalkınma hedeflerine hızla ulaşacaktır. Ben bu zorlu yolda göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı hepinizi tebrik eder mezuniyetinizin hayırlı olmasını dilerim” dedi.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bilgin; “Öncelikle bugün burada böylesine güzel bir organizasyon düzenlediğiniz için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, benden önce konuşan meslek örgütü temsilcilerimiz çok güzel bilgiler ve müjdeler verdiler, ben bu vesileyle hem mezunlarımız adına, hem aileleri adına, bakanlığımız hem de devletin ilgili mercilerine teşekkür ediyorum, bunlar çok güzel haberler; Orman Fakültemizin bizim nezdimizde çok önemli bir yeri vardır, toplamda 54 Üniversite var İstanbul’da, ama hiç birisinde Orman Fakültesi yok, bu anlamda bizim için önemli olan bu Fakültenin siz değerli mezunlarını yetiştiren akademik ve idari personelimize ayrı ayrı teşekkür eder mezuniyetinizin hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
İ.Ü. Orman Fakültesi mezuniyet töreninde bölümlerini iyi derecelerle bitiren öğrencilere ödüller verildi. Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı ve Ormancılık Meslek Yüksek Okulu bölümlerinden mezun olan öğrencilerden 1, 2 ve 3.’lere Orman Bölge Müdürlüğümüz ve çeşitli kurum ile STK’lardan ödüller verildi.
İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş törende yaptığı konuşmada mezun olan tüm öğrencilere ve ailelerine gelecek yaşantılarında başarılar dileyerek tebriklerini iletti.
Bölümlerini 1. 2. ve 3. olarak bitirerek dereceye giren öğrencilere ödüllerini Bölge Müdürümüz Recep Ateş, DMKP.1 Bölge Müdürü Resul Doğan, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, Toç-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanı Nejdet Balcı takdim etti.  STK’lar ve kurumlardan verilen ödüllerin ardından mezun olan öğrenciler hep birlikte kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.
İ.Ü. Cerrahpaşa Orman Fakültesinden mezun olan öğrenciler okuldan ayrılmanın hüznü ile mezun olmanın heyecanını ve coşkusunu aynı anda yaşadılar. Duygusal anların yaşadığı tören hatıra fotoğrafları çekimlerinden sonra sona erdi.

Yazdır