Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
03.07.2019
Yangınlarla Mücadele Çalışmalarımız Ulusal Basın’ın Gündeminde

Bölge Müdürümüz Recep Ateş, 2019 yılı yangın sezonu ve orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarımız hakkında Poyraz Yangın Gözetleme Kulesinden ulusal görsel medya kanallarına röportaj verdi.
Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, Poyraz Yangın Kulesinde yapılan çekimlerde, orman yangınları ile havadan ve karadan mücadele çalışmalarımız kamuoyuna tanıtıldı. Yangın söndürme helikopterimizin denizden su alama ve su atma görüntüleri habere konu oldu.
Bölge Müdürümüz Recep Ateş:” Havaların ısınması ile birlikte orman yangınları de görülmeye başlandı, orman yangınlarının meydana gelmesini önlemek ve çıkan orman yangınlarına en kısa sürede müdahale ederek kontrol altına almak adına teşkilatımız tüm personeli ile görev başındadır, gerek yangın gözetleme kulelerinden gerekse ALO 177 ücretsiz ihbar hattına gelen yangın ve duman ihbarları anında değerlendirilmekte ve en yakın ekip hemen sevk edilerek yangın büyümeden kontrol altına alınmaktadır,   ülkemizin orman yangınlarıyla mücadelede aynı iklim kuşağında yer aldığımız ülkelere göre son derece başarılı olduğu görülmektedir” dedi.
Bölge Müdürümüz; “Orman yangınlarının yüzde 95’inin çıkış sebebi insan kaynaklıdır. Bu nedenle artan sıcaklıklar öncesinde halkımızdan;
• Piknik ateşine dikkat etmelerini,
• Genel Müdürlüğümüzce izin verilen piknik alanları dışında ateş yakmamalarını,
• Özellikle otomobille yolculuk eden vatandaşlarımızın orman içi ve kenarlarında sigara izmariti atmamaları,
• Herhangi bir ateş veya duman gördüklerinde ücretsiz ‘ALO 177’ numaralı hattı hemen aramalarını özellikle istirham ediyoruz”. dedi.

Yazdır