Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
26.08.2019
Göknarın Gölgesinde Bir Asırlık Ömür

İlerlemiş yaşına rağmen ormancılığın tanıtılmasına katkı sağlayan Orman Mühendis Muavini Rüstem ALPARSLAN Bölge Müdürümüz Recep ATEŞ tarafından ziyaret edilerek gazete manşetinden hazırlanan özel teşekkür belgesi verildi.

Günün sürprizi ise Rüstem ALPARSLAN’ın Bursa Orman Mektebine girişinin 79.senesi olmasıyla ilgili olarak Bursa Ormancılık Müzesinden getirilen 1943 mezunlarının yer aldığı fotoğraf albümü oldu.

Ziyaretten son derece memnun kalan Rüstem ALPARSLAN “Orman ve deniz cenneti Kurucaşile’liyim Konya’da askeri okulda okurken hayalimdeki mesleğe kavuşmak için gönüllü olarak okuldan ayrıldım. İlk fırsatta Bursa Orman Mektebi’ne yazıldım. 1943 yılında mektepten birincilikle mezun oldum. Orman teşkilatının çeşitli birimlerinde severek 30  yılın üzerinde görev yaptım. Tanrım beni tekrar yaratsa yine ormancı olmak isterdim. Ormancılıktan asla emekli olmadım sivil toplum kuruluşlarında görev aldım, mesleğimizin tanıtılması ve sevdirilmesi için gazete ve dergilerde makaleler yazdım. Şu yaşıma rağmen gazetelerden röportaj için geliyorlar asla geri çevirmiyorum. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünde Halkla İlişkiler Kısım Müdürlüğünde çalıştım, tanıtımın önemi biliyorum” dedi.   

Ziyarete Galip UZUN ve Erhan KILIÇ’ta eşlik etti. 


Yazdır