Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.06.2014
Daha Temiz Bir Doğa İçin

Bölge Müdürlüğümüz ve ÇEKÜD( Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) arasında imzalanan protokol kapsamında “E-Atık ve Geri Dönüşüm Projesi” nin ilk adımı İstanbul Orman Fidanlık Müdürlüğümüzde atıldı.
Fidanlık Müdürümüz Uğur Dursun ve ÇEKÜD yetkililerinin hazır bulunduğu teslimatta elektronik atıklar geri dönüşüm kapsamında ilgililere teslim edildi.
Teslimat sırasındaki konuşmalarda ÇEKÜD’ün daha temiz ve yaşanılabilir bir çevre bırakabilmek adına başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye genelinde eski ve kullanılmayan elektronik cihazların ücretsiz olarak toplamasının hedeflendiğinin altı çizildi.
Proje ile ilgili olarak Bölge Müdürümüz Zekeriya Mere “Her yönüyle hızlı değişen bir dünyada oluşturduğumuz atıkları doğaya zarar vermeden bertaraf etmemiz gerekiyor. Bu atıkların bir kısmını mümkünse geri dönüşüm yoluyla yeniden kullanımına imkân sağlamalıyız. Bu konuda hepimize büyük görevler düşüyor.
Proje kapsamında ÇEKÜD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) ile birlikte merkez ve taşra kuruluşlarımızda eski ve kullanılmayan elektronik atıkların toplanarak uygulama sonunda “E-Atık ve Geri Dönüşüm Hatıra Ormanı” kuracağız. Ben projenin daha temiz daha yaşanılabilir bir doğa çevre ve orman için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Yazdır